Wróć do wszystkich realizacji

Dom studencki MILESTONE

Kategoria
Hotele
Hotele
Data realizacji:
2023
Miasto:
Wrocław
Inwestor:
Value One / Nuveen Real Estate

Zbudowaliśmy akademik marzeń!

Obiekt studencki o powierzchni 512 mkw. we Wrocławiu. Obiekt, znany jako Fabryczna 22, zarządzany przez operatora zakwaterowania studenckiego MILESTONE. Generalnym wykonawcą inwestycji była Korporacja Budowlana DORACO.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Fabrycznej 22 miało miejsce w maju 2022 r., a następnie budowa trwała zaledwie 17 miesięcy. Budynek pomieści 512 łóżek oraz szereg udogodnień dla studentów, w tym siłownię, salon, pokoje do nauki, salę muzyczną, pralnię i tarasy na dachu. Projekt został opracowany przez wielokrotnie nagradzaną polską pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

Limor Shklaz, dyrektor ds. mieszkalnictwa, alternatyw i transakcji strategicznych w Nuveen Real Estate, powiedział: "Dobrze wpisując się w cel Nuveen, jakim jest tworzenie i ochrona aktywów dla Świata Jutra, Fabryczna 22 została zaprojektowana i zbudowana zgodnie z optymalnymi standardami efektywności energetycznej i wodnej, co pomogło budynkowi uzyskać certyfikat BREEAM Excellent".

Christof Flöckner, Managing Director Business Development, MILESTONE Living, powiedział: "Cieszymy się, że po raz kolejny możemy poszerzyć ofertę zakwaterowania premium dla studentów we Wrocławiu. To przybliża nas do celu, jakim jest 5 000 łóżek w Polsce. Potencjał wzrostu na polskim rynku PBSA pozostanie wysoki w przyszłości, ponieważ popyt na zakwaterowanie zbudowane specjalnie dla tej rosnącej grupy międzynarodowych studentów jest duży".

Zlokalizowany w trzecim co do wielkości mieście w Polsce, Wrocławiu, MILESTONE Fabryczna jest drugim projektem studenckim realizowanym przez Value One i Nuveen Real Estate. MILESTONE Wrocław Ołbin, znany również jako Prusa 9, został nabyty w lipcu 2021 roku i został przebudowany i rozbudowany, aby pomieścić 286 łóżek. Oba projekty zostały zrealizowane przez wykonawcę DORACO i były zarządzane przez AKRON Group.

Więcej realizacji w kategorii Hotele
Przejdź do wszystkich realizacji